Blog

Czy henna odżywia brwi?

Nakładanie henny na brwi to zabieg stosowany przez kobiety od dawna. Ma na celu podkreślenie brwi, co skutkuje pięknym spojrzeniem. Ponadto nakładanie henny daje o wiele trwalsze efekty niż malowanie brwi każdego ranka, a przy okazji pozwala zaoszczędzić codziennie sporo czasu. Jest to więc o wiele wygodniejsza opcja dla większości kobiet marzących o pięknym, podkreślonym spojrzeniu. Czym jednak jest henna do brwi i jak na nie wpływa? Zapraszamy do lektury!

Czym jest henna?

Choć hennę wykorzystuje się od lat, nie każdy wie czym ona jest. Henna to produkt pochodzenia naturalnego, otrzymywany ze sproszkowanych liści lawsonii, które są jej głównym składnikiem. Właściwości henny znane były już kilka tysięcy lat temu. Na przykład u Masajów, używano jej do wykonywania malunków na twarzy mających za zadanie podkreślić przynależność do danego plemienia. Zdobiono nią także ciała zmarłych egipskich faraonów, a nawet, w związku z różnymi przesądami, nakładano na pępek noworodka, by zapewnić mu pomyślność i bogactwo. Henna była wykorzystywana także w medycynie ludowej. Ze względu na właściwości znalazła zastosowanie na okłady przy oparzeniach, obrzękach itp. Przede wszystkim jednak, henna od zawsze służyła kobietom do poprawiania swojej urody i to zastosowanie nie zmieniło się do dziś!

Czy przy pomocy henny można odżywić brwi?

Jak już wspomnieliśmy, lawsonia będąca głównym składnikiem henny ma właściwości wysuszające, a nie odżywcze. Henna nie wnika w strukturę włosa, lecz go „otula”. Do odżywiania brwi służą kosmetyki, takie jak np. odżywcze masło do brwi, które korzystnie wpływa na kondycję włosków po lub przed hennowaniem. Z pewnością warto też dbać o dobór odpowiedniego preparatu do demakijażu – najlepiej, aby była to delikatna pianka, która nie podrażni skóry ani włosków. Hydrolizowane olejki do brwi, oparte na olejku rycynowym czy łopianowym, także pomagają pobudzić włoski do zdrowego wzrostu, co przyczynia się do ich piękniejszego wyglądu. Aby zadbać o cebulki, należy zadbać przede wszystkim o odpowiedni sposób odżywiania.