Blog

Czym henna pudrowa różni się od tzw „klasycznej”?

zestaw henna

Henna to produkt kosmetyczny, który powstaje na bazie pędów oraz liści krzaku lawsonii. Często błędnie jest nazywana „henną pudrową” w odróżnieniu od „henny klasycznej” i „henny żelowej”, które w rzeczywistości w ogóle nie są hennami. We wpisie wyjaśniamy, jakie są różnice między tymi kosmetykami. 

Czysta henna do brwi (wyciąg z lawsonii) ma kolor rudawo-pomarańczowy, dlatego dodaje się do niej substancję o nazwie PPD (p-phenylenediamine). Jest to więc produkt na bazie zarówno naturalnych, jak i chemicznych składników. Ma konsystencję proszku, utlenia się w środowisku kwaśnym oraz za pomocą wody w temperaturze pokojowej. Błędnie uważa się, że henna pielęgnuje, wzmacnia i odżywia włosy. W rzeczywistości działa na nie „otulająco”, nie przenikając do wewnątrz. 

Henna „zwykła”, „klasyczna”, „żelowa” to w rzeczywistości farbka, zrobiona na bazie prekursorów barwnika. W składzie są także PPD (p-phenylenediamine) oraz pochodne amoniaku – etanoloamina lub monoetanoloamina. Jest to produkt chemiczny, który dociera do wnętrza włosa, dlatego dodawane są do niego substancje pielęgnacyjne, łagodzące działanie składników chemicznych. Utlenia się ona w środowisku zasadowym lub za pomocą utleniacza. 

Jaki produkt do barwienia brwi wybrać? 

Za wyborem henny do brwi (potocznie zwanej henną pudrową) przemawiają naturalne składniki w składzie. Przygotowanie mieszanki do użycia jest niezwykle proste, ponieważ wymaga jedynie dodania zwykłej wody. Działanie henny jest widoczne przez kilka tygodni, więc jej używanie jest wygodniejsze niż codzienny makijaż kredką. Dostępna jest w wielu odmianach kolorystycznych. W naszej ofercie dostępne są produkty Zola w ciekawych odcieniach takich jak: taupe brown, caramel, brown, ebony brown, light brown, dark brown, blond oraz produkty AntuOne w kolorach: jasny szatyn, ciemny brąz, kasztan, ciemny kasztan, ciemny szatyn, jasny brąz, jasny kasztan. Wśród dostępnych odcieni z pewnością znajdą coś dla siebie klientki o wszystkich typach urody.