Blog

Henna brwi. Jaki pędzel będzie najlepszy?

Idealny kolor i kształt brwi to marzenia każdej kobiety.

Droga ku ich realizacji może być trudna, bo konieczne jest znalezienie nie tylko trwałego, ale także idealne dopasowanego pod względem kolorystyki produktu, dzięki któremu brwi zyskają upragniony wygląd. Takim produktem jest henna do brwi, która łączy tradycję z nowoczesnością. Obalamy częste mity na temat henny.

Co to jest henna?

Henna to w dużej części naturalny  środek barwiący włosy, brwi i rzęsy, który otrzymywany jest z liści krzewu o nazwie Lawsonia Inermis. Choć hennę kojarzymy przede wszystkim z Indiami, to barwnik ten od dawna ciszy się wyjątkową popularnością w Europie oraz w innych zakątkach globu. Niegdyś henna była jedyną z dostępnych metod bezpiecznej koloryzacji włosów. Dziś jest naturalną alternatywą dla nietrwałych kosmetyków do makijażu brwi, a także innych metod poprawy ich wyglądu, czyli m.in. drogiego makijażu permanentnego.

Fakty i mity na temat henny do brwi

1. Henna do brwi jest problematyczna w zastosowaniu

To jeden z często powielanych mitów. Choć niegdyś profesjonalne zastosowanie henny mogło powodować pewne problemy, to obecnie nowoczesne preparaty na bazie henny są wyjątkowo łatwe w zastosowaniu. Wystarczy odpowiednio przygotować brwi do koloryzacji, wymieszać hennę z wodą, nałożyć oraz odczekać 5-20 minut, a następnie zmyć produkt.

2. Efekt działania henny może być nieco zaskakujący

Historie o niebieskich lub zielonych brwiach po zastosowaniu henny, można włożyć pomiędzy bajki. Obecnie wysokiej jakości henna nie zawiera składników, które mogłyby spowodować problemy podczas koloryzacji. Henna LIGHTBROW to produkt najwyższej jakości, który może być bez obaw stosowany przez profesjonalistów.

3. Henna do brwi dostępna jest w ograniczonej palecie kolorystycznej

I tutaj mamy do czynienia z mitem. Nowoczesna henna do brwi LIGHTBROW to aż 6 wariantów kolorystycznych w chłodnych i ciepłych odcieniach, które można ze sobą mieszać, dobierając właściwy dla karnacji i koloru włosów.

4. Henna może powodować reakcje alergiczne

To prawda. U niektórych osób henna może wywołać reakcję alergiczną, jednak są to jednostkowe przypadki. Na odczyny alergiczne narażone są przede wszystkim osoby z wyjątkowo wrażliwą skórą, u których już wcześniej występowały reakcje alergiczne np. po zastosowaniu różnego rodzaju kosmetyków.

5. Brwi po nałożeniu henny wyglądają nienaturalnie

To jeden z najbardziej krzywdzących mitów, które powodują, że nawet profesjonaliści odnoszą się z rezerwą do tego produktu. Prawidłowe zastosowanie henny pozwala na uzyskanie efektu, który jest w pełni zgodny z oczekiwaniami. Dzięki naszym szkoleniom można nauczyć się korzystać z henny w sposób, który pozwoli uzyskać efekt lekkich i naturalnych brwi.