Blog

Idealna brew. Jak powinna wyglądać?

twarz

Na ulicach i w mediach można wciąż, niestety, zobaczyć wiele przykładów brwi wyglądających bardzo sztucznie – przerysowanych, o dziwnych kolorach. To najczęściej efekty nieudanych zabiegów wykonanych domu lub przez niedoświadczoną kosmetyczkę. Piękne brwi to takie, które mają regularną wyraźną linię, lecz wyglądają naturalnie i zdrowo. Jak osiągnąć taki efekt? 

Nie każdą z nas natura obdarzyła gęstymi, pięknymi brwiami. Poprawę wyglądu brwi warto powierzyć profesjonalnej kosmetyczce, która potrafi dobrać kolor brwi do typu urody, a zarys brwi do kształtu twarzy. Zazwyczaj przyjmuje się, że ciało brwi w stosunku do jej końcówki powinno zajmować dwa razy większą długość. Równie istotne, jak zachowanie właściwych proporcji jest ukształtowanie położenia brwi tak, by były one harmonijnie dopasowane do rysów twarzy. Do usunięcia nadmiaru włosków można użyć pęsety, wosku do depilacji lub nici do threadingu. Należy jednak pamiętać, że brwi zbyt wąskie lub położone zbyt wysoko zawsze wyglądają nienaturalnie. 

Jeśli brwi są zbyt jasne lub rzadkie, można poprawić ich barwę przy pomocy farbki, kredki lub henny do brwi. Ważną sprawą jest jakość używanych kosmetyków. Preparaty powinny mieć kolory zbliżone do naturalnych odcieni włosów, być łagodne dla włosów i skóry, wzbogacone o substancje pielęgnacyjne. Zarówno farbki, kredki, jak i henny do brwi profesjonalnych marek produkowane są w szerokie gamie kolorystycznej tak, by można było dobrać odpowiedni kolor do każdego typu urody. 

Jak zadbać o brwi na co dzień? 

Profesjonalna kosmetyczka powinna także wskazać metody codziennej pielęgnacji brwi. Słabe, zniszczone włosy nigdy nie będą wyglądać dobrze, dlatego ważne jest, by wzmocnić je specjalnymi preparatami odżywczymi. Wśród nich szczególnie warte uwagi są olejki o działaniu regenerującym i stymulującym wzrost włosów, odżywcze masła do brwi zawierające wyciągi roślinne, szampony, pianki, scruby oraz mydełka do brwi. By utrzymać brwi w dobrym stanie, nie można zapominać o właściwym demakijażu.