Blog

Jak rozpocząć przygodę ze stylizacją brwi?

zadbane brwi

Trendy makijażowe zmieniają się jak w kalejdoskopie: make-up zdecydowanie nie jest już tym samym, czym był jeszcze dekadę temu. Jeden z ważniejszych elementów twarzy, które chcemy dziś podkreślać, są brwi. Coraz więcej osób korzysta obecnie z profesjonalnych zabiegów regulacji i koloryzacji, siłą rzeczy wzrasta więc też popyt na usługi stylistów. Zastanawiasz się, jak zostać stylistką brwi? Nie zastanawiaj się – przeczytaj nasz artykuł i podejmij odpowiednie działania!

Stylizacja brwi – jak zacząć?

  • Inwestuj w szkolenia

Dobry warsztat to podstawa dla każdego artysty i rzemieślnika. A przecież ten zawód łączy cechy każdego z tych fachów 🙂 Szkolenie przeprowadzone przez doświadczonych i ciągle praktykujących instruktorów pozwoli Ci od początku uniknąć wielu błędów i szybciej zostać stylistką brwi z prawdziwego zdarzenia. Dzięki kursom LIGHTBROW poznasz nie tylko doskonałe w swojej pracy profesjonalistki, ale także niezwykłe, inspirujące kobiety!

  • Dokształcaj się samodzielnie

Kursy i staże dla początkujących to tylko jeden ze sposobów zdobywania wiedzy. Inne są zdecydowanie mniej kosztowne… i bardziej przyjemne! W wolnym czasie możesz nie tylko czytać książki i artykuły z dziedziny kosmetologii, ale także oglądać filmy na Youtube poświęcone tej tematyce, słuchać podcastów, uczestniczyć w webinarach czy chodzić na otwarte wykłady i pokazy. Warto rozmawiać także z osobami z branży, które opowiedzą Ci o szczegółach swojej pracy.

  • Zaopatrz się w profesjonalne produkty i narzędzia do brwi

Choć jesteśmy zdania, że od jakości narzędzi bardziej liczą się umiejętności, nie warto utrudniać sobie życia na siłę – szczególnie na początku drogi. Zaopatrz się w profesjonalne pędzle, pęsety, produkty do farbowania, laminacji, układania i pielęgnacji. Wybieraj znane, certyfikowane marki polecane przez osoby aktywnie działające w branży.

  • Szukaj inspiracji

Czytaj branżowe blogi. Zapisuj się do newsletterów. Śledź media społecznościowe marek produktów, z których korzystasz. Obserwuj LIGHTBROW na Facebooku i Instagramie!

  • Dołącz do środowiska innych stylistek

…nawet jeśli jesteś dopiero na początku drogi! Więcej szczegółów na https://browassociation.pl/ 🙂