Blog

Kredka pudrowa do brwi – hit wśród blogerek i stylistek brwi

kredka do brwi

Kredka pudrowa jest przebojem ostatnich dwóch lat. Używają jej kobiety w różnym wieku, masowo zamawiają ją salony kosmetyczne. Dlaczego jest ona takim hitem? Co odróżnia ją od innych kosmetyków? U kogo najlepiej się sprawdzi? Odpowiadamy na te i wiele innych pytań na temat tego wyjątkowego narzędzia do makijażu. 

Zadbane brwi to ważny element makijażu, podkreślający kształt oczu, dodający wyrazu spojrzeniu. Szczególnie ostatnio można zaobserwować w sieci i na ulicach wiele ciekawych stylizacji brwi. Niestety, nie wszystkie są udane. Podstawowym błędem w makijażu brwi jest używanie nieodpowiednich kosmetyków, które mają niewłaściwe kolory i pozostawiają nieestetycznie i nienaturalnie wyglądającą powłokę. Równie często widuje się nieprawidłowy rysunek łuku brwiowego, co potęguje wrażenie sztuczności, a twarzy nie dodaje uroku. 

Jakie zalety ma kredka pudrowa? 

Wiele kobiet, nie ufając swoim zdolnościom manualnym, powierza swoje brwi profesjonalnym kosmetyczkom. Do stylizacji oprócz wprawnej ręki i wiedzy na temat zasad prawidłowego rysunku brwi potrzebny jest odpowiedni kosmetyk. Wśród wielu preparatów dostępnych na rynku króluje ostatnio kredka pudrowa do brwi, stanowiąca hybrydę kredki i cienia.

Największe zalety jej stosowania to: 
    • możliwość definiowania doskonałego kształtu brwi – kredka ma ostrą końcówkę, dzięki której łatwo jest nakreślić na skórze pożądany kształt brwi. Rysunek jest bardziej wyraźny niż w przypadku cieni, jednak nie pozostawia ostrych krawędzi tworzących wrażenie sztuczności; 
    • czystość użycia – kredka pudrowa nie brudzi tak jak suwmiarka, nić barwiąca, cyrkiel czy brow pasta; 
    • łatwość użycia – kredki nie trzeba jej mocno naciskać, by uzyskać wyraźny efekt, łatwo się też zmywa, idealna do tworzenia ombre; 
    • wygoda stosowania – jest niewielka i bardzo poręczna, nadaje się zarówno do użytku w salonach kosmetycznych, jak i  w domu. Można ją nosić w torebce, by w dowolnej chwili poprawić makijaż; 
    • możliwość wykonania korekty innych zabiegów – kredkę można stosować samodzielnie lub do poprawek po hennach i farbach, które częściowo się zmyły. 

Kredka pudrowa jest idealna do definiowania, modelowania i wypełniania brwi. Tworzy długotrwały efekt naturalnie pełnych brwi. Jest dostępna w czterech naturalnych kolorach. Z pewnością zadowoli najbardziej wymagające klientki.