Blog

Niezbędne narzędzia i produkty dla stylistki brwi

Chciałabyś rozpocząć pracę w sektorze beauty? A może prowadzisz już własną działalność i pragniesz odświeżyć nieco swój warsztat? Doskonały pomysł! Coraz więcej osób decyduje się dzisiaj na zabiegi kosmetyczne, a konkurencja na rynku wśród profesjonalnych stylistów jest coraz większa.

Aby ułatwić Ci wdrożenie się w ten piękny zawód i pozostanie zawsze na bieżąco z aktualnymi trendami, przygotowałyśmy listę zawierającą niezbędne produkty i narzędzia dla stylistki brwi.

Czego nie może zabraknąć w Twoim warsztacie?

Niezbędne narzędzia i produkty dla stylistki brwi to przede wszystkim:

  • Zestaw henn i farbek w różnych kolorach – absolutna podstawa, bo większość Twoich klientek zapewne umawia się na koloryzację. Zwróć uwagę, aby były to produkty dobrej jakości, trwałe, odpowiednio napigmentowane i bezpieczne dla skóry.
  • Odtłuszczacz – do przygotowania brwi przed zabiegiem koloryzacji. Dzięki niemu możliwy jest efekt równomiernego farbowania. Taki produkt powinien być przede wszystkim łatwy w aplikacji oraz niedrażniący dla skóry i okolic oczu.
  • Pęseta – czyli niezbędne narzędzie do regulacji. Nierdzewna stal chirurgiczna to gwarancja precyzyjnej i higienicznej pracy – pęsety można sterylizować w autoklawie. Mogą mieć różne kształty, które pozwalają na manewry nawet w najtrudniej dostępnych miejscach.
  • Szczoteczki nylonowe – do przeczesywania brwi po odbytym zabiegu regulacji lub/i koloryzacji. Dzięki tym narzędziom możemy ocenić ostateczny efekt i podziwiać uzyskany kształt łuku!
  • Inne akcesoria – czyli wszystko to, co ułatwi Ci pracę. Mowa o szklanych kieliszkach na hennę lub farbkę, folii do laminacji, temperówkach do kredek i licznych produktach do pielęgnacji.

Czy to wszystko? Nie – to zaledwie zestaw startowy, który stanowi trzon działalności każdej stylistki brwi. Należy jeszcze wyposażyć stanowisko pracy o niezbędne preparaty do dezynfekcji, bezpieczne i higieniczne narzędzia jednorazowego użytku i wszelkie inne akcesoria, które wpływają na komfort pracy i pomagają uzyskiwać wymarzone efekty. Dołącz do stowarzyszenia Brow Association, aby móc wymieniać doświadczenia z innymi zaangażowanymi stylistkami!

Po więcej dokładnych informacji należy udać się na szkolenie do jednego z naszych instruktorów.