Blog

Jaki jest najlepszy produkt do układania brwi?

Trendy makijażowe ostatnich sezonów udowodniły, jak wielki potencjał drzemie w zabiegach kosmetycznych oraz artystycznym make upie oczu i ich okolic. Największe i najbardziej dynamiczne zmiany możemy zaobserwować w sposobach stylizacji brwi.

Staranna architektura ich struktury i powrót do naturalnych efektów to zdecydowanie element świeżości, na który bardzo chętnie decydują się osoby odwiedzające gabinety kosmetyczne. Choć dbanie o wyrazistość spojrzenia ma długą tradycję, wciąż rozwijający się wachlarz rozwiązań i technik pracy kosmetycznej stwarza coraz nowsze możliwości. Jednym z przykładów ewolucji branży jest bogaty wybór kolorów farbek do brwi.

Farbki do brwi a henna

W kosmetycznym świecie henna ma ugruntowaną pozycję – i to jak najbardziej zasłużoną. Warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej doceniane klasyki nie w każdym przypadku są najlepszą opcją. Co więcej, przy obecnej obfitości salonów kosmetycznych mogą okazać się one niewystarczająco zachęcającą ofertą. Otwartość na nowe odkrycia jest też podstawową cechą profesjonalizmu.

Dobrze znana henna jest niemal w 100% organicznym surowcem roślinnym, co z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym naturalne kosmetyki. Jej paleta kolorystyczna jest ograniczona – bez dodatku innych barwników może nadać brwiom kolory od czerwieni do ciemnego brązu. Nie będą jednak one jaśniejsze od naturalnego odcienia. Swoją paletę kolorystyczną henna zawdzięcza dodatkowi oksydantu, który w odpowiednich proporcjach z organiczną henną pozwala uzyskać odpowiednie dla danej barwy nasycenie.

Farbki do brwi natomiast często mają w składzie olejki pielęgnujące i substancje odżywcze, które łagodzą agresywne działanie farby na włosy i nadają im zdrowego blasku. Dzięki żelowej i kremowej konsystencji ich aplikacja jest łatwiejsza i wygodniejsza od wersji roślinnej – pozostawiają też czystą skórę, co daje bardzo naturalny efekt. Najbardziej zauważalną różnicą między farbkami a henną jest jednak oferta kolorystyczna – za pomocą specjalistycznych farbek można uzyskać dowolną barwę brwi, a sam proces uzyskiwania koloru jest znacznie łatwiej kontrolować.

Jak wybrać kolor?

Duże możliwości stawiają jednak jeden problem: jak wybrać kolor farbki, aby jak najbardziej pasował do konkretnego typu urody? Stylizacja brwi jest procesem bardzo złożonym – ich kształt i barwa muszą idealnie pasować do rysów twarzy, odcienia włosów i sposobu ubierania się danej osoby. To jeden z najbardziej charakterystycznych elementów urody – obramowuje twarz, nadaje jej wyrazistości i podkreśla spojrzenie. Wszystkie te elementy muszą być odpowiednio zharmonizowane, aby zbyt odważna stylizacja nie okazała się komiczna. 

Pierwsza z zasad, jakimi możemy kierować się przy wyborze odcienia farbki do brwi, jest dość prosta: cały wizerunek, łącznie z łukami brwiowymi, powinien wyglądać naturalnie. Oznacza to, że każdy element stylizacji musi bezbłędnie pasować do reszty. To, co jest najbardziej widoczne, to zgodność brwi z kolorem włosów. Trudno wyobrazić sobie kogoś, kto naturalnie ma fryzurę o barwie głębokiej, ciemnej czekolady, a brwi koloru blond. Takie połączenie wyglądałoby nie tylko zadziwiająco, ale wręcz groteskowo.

Można zobrazować to kilkoma przykładami: aby zestawienia barw włosów i brwi ze sobą nie kontrastowały, siwe i modnie szare fryzury dobrze jest łączyć z farbkami typu graphite. Light brown doda ciekawego, delikatnie przyciemniającego efektu blondom i ożywi odcienie wpadające w subtelny brąz. Może sprawdzić się również przy jasnych, naturalnych miedziach. Brown stworzony został z myślą o osobach z kasztanowymi lub czekoladowo brązowymi włosami, natomiast tony dark sprawdzą się przy bardzo ciemnych odcieniach. 

Farbka do brwi a typ urody

Dobrze dobrana farbka ma podkreślać spojrzenie, ale jednocześnie go nie przyćmiewać. Aby zachować tę równowagę, należy wziąć pod uwagę typ urody, z jakim współgrać mają brwi. Bardzo ważne jest tu rozróżnienie cery na ciepłą i zimną.

Odcienie zimne reprezentowane są przez dwa typy urody: lato i zimę. Zazwyczaj są to osoby o jasnej, porcelanowej cerze. Dobrze współgrają z nimi stonowane, chłodne odcienie ciemnego, kontrastowego względem skóry brązu lub delikatne, łamane grafitem blondy. 

Uroda lubiąca barwy ciepłe – wiosna i jesień świetnie współgrają z żywymi brązami. Powinny być w nich obecne czerwone pigmenty, które nadają kolorom głębię i podkreślają słoneczną, brzoskwiniową cerę.

Choć szeroki wybór kolorystyki farbek daje duże pole do popisu, zawsze należy pamiętać o podstawowych zasadach dopasowania stylizacji brwi do konkretnego typu urody.