Blog

8 kosmetyków do brwi, które musisz mieć

Profesjonalna stylizacja brwi wymaga przygotowywania odpowiedniego zaplecza kosmetycznego oraz dedykowanych do tego celu akcesoriów. Na rynku można spotkać całą masę produktów do brwi, zarówno pielęgnacyjnych, jak i kolorowych. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z brwiami i nie możesz sobie pozwolić na zakup wszystkich kosmetyków przeznaczonych do stylizacji brwi, warto skupić się na tych niezbędnych. Pomożemy Ci stworzyć optymalny zestaw, który pozwoli Ci kompleksowo wystylizować Twoje brwi lub brwi Twoich klientek. Oto lista 8 kosmetyków do brwi, które musisz mieć. 

1. Szampon lub pianka do brwi 

Profesjonalna stylizacja brwi powinna przebiegać etapowo, a pierwszym z nich zawsze powinno być odpowiednie oczyszczenie. Do tego celu najlepiej użyć kosmetyków, których formuła jest stworzona specjalnie do oczyszczania włosków brwi, pozwala na ich odtłuszczenie, a także ma działanie antybakteryjne i tonizujące. Pamiętaj, że dobrze oczyszczone brwi i ich okolice lepiej przyjmą produkty koloryzujące. Warto wybierać kosmetyki dobrej jakości i pochodzące od sprawdzonych producentów. Szczególnie polecamy:

2. Peeling do brwi

To kolejny produkt przygotowujący skórę do farbowania. Peeling do brwi pomoże Ci pozbyć się martwego naskórka i nadać skórze gładkość. Polecamy peeling żelowy AntuOne lub drobnoziarnisty CC Brow SCRUB, Zola czy InLei.

3. Odtłuszczacz do brwi

Jeżeli korzystasz z peelingu zastosowanie odtłuszczacza to konieczność. Jeśli nie wykonujesz peelingu, a użyjesz z piankowego szamponu możesz ten krok pominąć. Aczkolwiek zawsze warto zainwestować w odtłuszczacz, np. AntuOne lub Zola, ponieważ jego właściwości sprawiają, że efekt farbowania jest trwalszy. Produkt ten przyda się także wówczas, gdy tworzysz kształt za pomocą kredki pudrowej.

4. Produkty do tworzenia kształtu brwi

Profesjonalna stylizacja brwi nie może obejść się bez odpowiednich akcesoriów do nakładania produktów. Wybierz pędzel syntetyczny, np. Hulu p54, który doskonale sprawdzi się w pracy zarówno kredką pudrową, jak i przy użyciu brow pasty. Jeśli już jesteśmy przy kosmetykach pozwalających klientce na ocenę kształtu brwi przed ich zafarbowaniem, wybierz produkty wysokiej jakości. Czy będzie to brow pasta, kredka pudrowa czy biała kredka zależy od techniki, którą wybierzesz. Pamiętaj także o odpowiednich pędzlach do koloryzacji. Nasze propozycje to pędzel nylonowy Zola Z/1-007, Zola Z/1-002, Zola Z/1-003 lub pędzel Synthetic Creator 5 , pędzel Mileo 5 czy Hulu p 44.

5. Produkty do koloryzacji 

Jeśli chodzi o kosmetyki koloryzujące warto zaopatrzyć się w hennę do brwi. Nasze propozycje:

  • Zola – kolory must have, dzięki którym poradzisz sobie przy każdej klientce to: taupe brown, caramel, brown, ebony brown. Następne kolory, w które warto zainwestować to: light brown, dark brown, blond. Możesz je kupić w pojemności 5g lub 10g.
  • LIGHTBROWN – kolory must have: light brown, chocolate brown, dark brown, graphite. Następie warto zainwestować w pozostałe odcienie.
  • AntuOne – kolory must have: jasny szatyn, ciemny brąz, kasztan, ciemny kastan. Następnie warto zainwestować w ciemny szatyn, jasny brąz, jasny kasztan.

Polecamy również farbki do koloryzacji brwi:

  • Ikki – kolory must have: grey brown, graphite, dark brown + 3% oksydant IKKI.
  • CC Brow – wszystkie kolory są must have: light brown, brown, dark brown, grey brown + oksydant CC brow.

6. Produkty do depilacji brwi

W Twojej przygodzie ze stylizacją brwi nie może zabraknąć produktów do precyzyjnej depilacji. Koniecznie zainwestuj w pęsetę skośną, np. Zola lub Inlei, wosk do brwi, doskonale sprawdzi się ten od Ital Wax lub Inlei. Polecamy także zaopatrzy nić do threadingu AntuOne

7. Produkty do układania brwi po zabiegu

W Twoim zestawie do profesjonalnej stylizacji brwi nie może zabraknąć kosmetyków do układania brwi po zabiegu. Oto nasze niezawodne produkty:

  • Mydełko ZOLA – należy delikatnie namoczyć szczoteczkę wodą i następnie nabrać produkt. 
  • Mydelko AntuOne – nie wymaga użycia wody, ułóż nim brwi za pomocą jednorazowej szczoteczki. 
  • Żel do brwi AntuOne.
  • Wosk do układanie brwi z efektem laminacji AntuOne

8. Produkty do pielęgnacji brwi po zabiegu.

Po zabiegu koloryzacji brwi konieczna jest odpowiednia pielęgnacja włosków i skóry. W tym celu warto stosować olejki do pielęgnacji brwi, które podkreślą ich kolor, przedłużą efekt, odżywią i wzmocnią cebulki oraz wygładzą łuskę włosa. Nasi faworyci to:

Wszystkie produkty, które wymieniliśmy stanowią niezbędnik stylistki brwi. Z czasem możesz poszerzyć swoje wyposażenie o dodatkowe kosmetyki, takie jak kremy regenerujące, które niwelują zaczerwienienia oraz uspokajają skórę, profesjonalną temperówkę przeznaczoną do kredek pudrowych. Nasza propozycja to temperówka RELOUIS, która nie łamie ich. Przydadzą Ci się także chusteczki do dezynfekcji i mycia pędzli ZOLA